Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Radomiu

Warszawska 3, 26-600 Radom

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Niepodległość

Email Drukuj PDF

Piosenka o niepodległości

 

Radosna chwila

  1. Przybyła ogromna fala cierpienia, która zmiotła nasz naród z powierzchni. Lecz my przeżyliśmy, nasze, wieczne dusze. Teraz serca unoszą się z radości - Niepodległości. Radujmy się z potęgi patriotyzmu.

REF:        Bóg wiele zabrał dusz do siebie. Niewinne dzieci, żołnierzy, matki i ojców. Całe, biedne rodziny. Smutek oblekł nas w żałobną czerń. Nastał nareszcie czas radości - Niepodległości.

 

II.      Nasi bohaterowie - babcie i dziadkowie, swój trud pozostawili na wojnie. Byśmy mogli żyć godnie. To dla nich ta piosenka, piękne melodie. Oddajemy im należyty honor i szacunek. I cieszymy się z naszej Niepodległości.

III.     Bez nich, bez tych zwykłych ludzi bylibyśmy nikim. To oni walczyli, to oni oddali za nas własne życie. Podziękujmy więc za to z radości - Niepodległości. Bo nie ulegli chociaż mogli stchórzyć. Cieszmy ię teraz i bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.